W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zakwalifikowała się do Programu MegaMisja. Jest to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom Kubie i Julce złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Organizatorem programu MegaMisja jest Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Gry on-line dla dzieci, strony z aplikacjami czy filmami są dla nich codziennością. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny. Dlatego warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego Internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w szkole, duże możliwości w tym zakresie daje MegaMisja. W naszej szkole udział w MegaMisji biorą uczniowie klasy II, koordynatorem programu jest p. Danuta Przybył.

Realizując Program MegaMisja 8 października 2019 roku otrzymaliśmy pierwszą, wspaniałą nagrodę. Zestaw najróżniejszych, kolorowych pomocy plastycznych wszystkich bardzo ucieszył i zachęcił do dalszej owocnej pracy. Pozyskane przybory znacznie wzbogaciły nasze wyposażenie i umożliwią nam wykonanie ciekawych prac plastycznych.

16 października 2019 roku dzięki zaangażowaniu uczniów klasy II w realizacji Programu MegaMisja udało nam się pozyskać drugą wymarzoną nagrodę za postęp w grze, był to tablet R3. Ten wspaniały podarunek ucieszył nie tylko dzieci ale także nauczyciela. Będziemy mogli dalej pracować i bawić się z MegaMisją używając nowego sprzętu. Mamy nadzieję, że będzie nam długo służył i będziemy wykorzystywali go na różnych zajęciach.

Realizując MegaMisję zdobywamy wiele nowych wiadomości i doświadczeń. Uczymy się znaczenia nowych słów. Piszemy komiksy, zakładamy zielniki, budujemy piramidy żywności, poznajemy nowe wyspy i kraje, tworzymy emotki. Wiemy, że mamy prawa jako dzieci i prawa w Internecie. Ucząc się bardzo dobrze się bawimy. Udało nam się zaprzyjaźnić z Psotnikiem, Julką i Kubą. Zrealizowaliśmy już następujące działy: Korzystanie z informacji, Dziecko w środowisku medialnym, Język mediów, Prawa. Z Psotnikiem zdobywamy różne sprawności. MegaMisja dostarcza nam wielu wrażeń i super zabawę!