Dzień Dziecka.🎈🎉
1 czerwca to wyjątkowa data w kalendarzu – tego dnia obchodzimy Dzień Dziecka.

W naszej szkole dzień ten rozpoczęliśmy porannym apelem, podczas którego piękne życzenia najmłodszym i tym trochę starszym złożyła pani dyrektor Beata Filutowska. 
. Do życzeń Samorząd Uczniowski dołączył słodki upominek 
.
Pogoda dopisywała 
, więc szkoda było siedzieć w klasach. Zaopatrzeni w książki z biblioteki szkolnej
, postanowiliśmy spędzić ten dzień na świeżym powietrzu 
. Zajmując tereny zielone przy boisku, zanurzyliśmy się w lekturze 
.
Tym samym wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji: 
„Czytanie. Mądrość. Siła”.
Pod takim hasłem wspólnie świętujemy XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom! 

Już od 25 lat Fundacja „Cała Polska Czyta Dzieciom” 

przypomina, że codzienne czytanie dzieciom to najlepszy prezent dla ich rozwoju 
.
Czytanie rozwija wyobraźnię
, wzmacnia emocje
, uczy empatii
oraz daje prawdziwą siłę 
.
W przerwie wróciliśmy do szkoły na lody 
– to akcja przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Lody były zimne, słodkie i pyszne 
, wywołując uśmiechy na twarzach wszystkich smakoszy 
.
Po degustacji wróciliśmy na boisko 

, biorąc udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych i meczach 
.
Poniedziałek, 1 czerwca, minął w atmosferze dobrego humoru i radości 
, zapowiadając naprawdę dobry tydzień! 
