SGGW w Rogowie
29 kwietnia uczniowie klas II i III wzięli udział w wyjątkowej „lekcji przyrody” w Arboretum SGGW w Rogowie. 



Do Arboretum uczniowie dojechali autobusem liniowym Łódzkich Kolei Aglomeracyjnych.
Jadąc autobusem liniowym, uczniowie poznali zasady korzystania ze środków transportu publicznego, nauczyli się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych oraz poznali prace kierowcy. 
Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Arboretum w Rogowie, jednego z największych ogrodów dendrologicznych w Polsce.


Podczas spaceru z Panią przewodnik po ogrodzie uczniowie mieli okazję poznać wiele
gatunków drzew i krzewów z różnych części świata. 

Pani przewodnik opowiadała nam o właściwościach roślin, ich pochodzeniu i zastosowaniu. W Alpinarium, części ogrodu złożonej ze skalniaków i oczek wodnych podziwialiśmy grzybienie oraz byliny górskie. Pani przewodnik podczas takiego spaceru przedstawiła nam rośliny, znajdujące się na trasie wycieczki, nie tylko z punktu widzenia botaniki, ale również ich praktycznego zastosowania, w ogrodnictwie i medycynie. Uczyła dzieci rozróżniać podstawowe drzewa, takie jak dąb, klon, jodła, buk czy sosna. 

Uczniowie poznali również ciekawe okazy drzew i krzewów egzotycznych. Była to świetna okazja do nauki przez zabawę i bezpośredni kontakt z naturą oraz poznania różnorodnych
gatunków drzew i krzewów z całego świata.
Arboretum w Rogowie to idealne miejsce na spędzenie czasu na świeżym powietrzu,
w otoczeniu natury, które dostarcza niezapomnianych wrażeń. 
Taka wyprawa nie tylko dostarcza radości, ale też uczy szacunku do przyrody i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Wyjazd był nie tylko interesującą lekcją przyrody, ale także miłą formą spędzenia czasu poza szkołą. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. 
Opiekę nad wycieczką sprawowały panie:
B. Filutowska, M. Borzęcka i A. Kwiatos.