Konkurs „Wioski bez troski”
W dniu dzisiejszym (29.05.2026 r.) przyjechały do naszej szkoły Panie ze skierniewickiego
Oddziału KRUS, Pani Ewa Rosiak i Pani Justyna Mikina, by wręczyć Amelii Piekut uczennicy klasy II wyróżnienie w etapie wojewódzkim VII Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „WIOSKI BEZ
TROSKI”.
Zadaniem konkursowym było ułożenie rymowanki, odnoszącej się do zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym oraz zaleceń prewencyjnych, stanowiących merytoryczną treść kampanii „Rola rolnika, by upadku unikał”, która odnosi się do zapobiegania wypadkom w gospodarstwie rolnym. 


Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych zachowań, związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.



Nasza Amelka otrzymała wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim za piękną i pomysłową rymowankę przygotowaną na konkurs „Wioski bez troski”. 
Jej praca promowała bezpieczeństwo na wsi oraz bezpieczną zabawę i pracę w gospodarstwie.
Wyróżnienie jest wielkim powodem do dumy i radości. 

Gratulacje Amelko!
Dziękujemy za zaangażowanie i życzymy kolejnych sukcesów! 

Konkurs został objęty Patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej Barbary
Nowackiej.