REKONSTRUKTO
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja historii! 

A wszystko za sprawą grupy artystycznej REKONSTRUKTO
– znanej w całej Polsce ekipy specjalizującej się w „żywych lekcjach historii” dla szkół. Ich pokazy to barwne, interaktywne spektakle z wykorzystaniem bezpiecznych replik broni
oraz dawnych strojów
.
Dzisiejszy pokaz odbywał się pod hasłem: „Życie i kultura w średniowieczu” 
. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę rycerską
, zobaczyć stroje oraz uzbrojenie rycerzy
.
Na początku pokazu odbyła się próba ciężkiego miecza 
, w której wybrani uczniowie mogli sprawdzić swoje siły, trzymając w jednej ręce miecz w pozycji poziomej!
Duże zainteresowanie wśród uczestników wywołały również dyby
.
Ochotnikiem, który dał się w nie zakuć, był uczeń klasy IV – Eryk Topolski
, który z humorem i wdziękiem znosił wszelkie trudy tego średniowiecznego „urządzenia” .
Inni uczniowie także mieli okazję przekonać się, jak „wygodne” było to narzędzie… 
Kolejnym punktem pokazu, który wzbudził wiele emocji 
, był pojedynek rycerski!
W rolę jednego z rycerzy wcielił się uczeń klasy VI – Miłosz Rymarczyk
. Była to nagroda za wykazanie się znajomością najsłynniejszego polskiego rycerza – Zawiszy Czarnego 
. Miłosz walczył odważnie i zaciekle 
, za co został nagrodzony gromkimi brawami! 


Cały pokaz był pełen humoru
, ciekawostek
i aktywnego udziału uczniów 
.
Dzięki temu historia stała się żywa, zabawna i niezwykle ciekawa 
— i z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników! 