Podsumowanie naszych działań w ramach programu „Odblaskowa Szkoła 2025”
Z początkiem roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do programu „Odblaskowa Szkoła 2025”. 
Na bieżąco relacjonowaliśmy wszystkie działania związane z udziałem w tej ważnej inicjatywie.
Jednak ponieważ w naszej szkole nieustannie wiele się dzieje, dopiero teraz chcemy podsumować nie tylko samą akcję, ale również cały mijający rok szkolny.
Jednym z najważniejszych wydarzeń było podsumowanie konkursu „Odblaskowa Szkoła 2025”, na którą zostaliśmy zaproszeni do auli Solpark Kleszczów, gdzie odbyła się Gala Finałowa etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.

W województwie łódzkim zgłosiło się aż 81 szkół, a nasza placówka zajęła 8. miejsce.
To dla nas ogromne wyróżnienie i wielki powód do dumy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie oraz wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa.
Kolejnym ważnym przedsięwzięciem był udział w konkursie na odblaskowy baner, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Skierniewicach we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Armii Krajowej w Trzciannie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łodzi – Oddział Terenowy w Skierniewicach.
Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie odblaskowego baneru promującego noszenie odblasków. Z ogromną radością informujemy, że wśród zwycięskich szkół z powiatu skierniewickiego znalazła się również nasza szkoła, która otrzymała wydrukowany baner, który świeci w nocy.

Dziękujemy naszym uczennicom oraz paniom koordynatorkom za stworzenie pięknego projektu, który został przeniesiony z kartki papieru na specjalny materiał, a dziś zdobi ogrodzenie naszej szkoły i przypomina wszystkim o zasadach bezpieczeństwa.
Szczególne podziękowania kierujemy również do p.Tomasza Wiosny za wykonanie stalowej konstrukcji do zamontowania baneru oraz do
p. Radosława Pazurka za pomoc i czuwanie nad przebiegiem prac montażowych.

W zeszłym tygodniu uczniowie klasy IV, po zdaniu egzaminu teoretycznego na Kartę Rowerową, przystąpili do egzaminu praktycznego, który odbył się 3 czerwca.