AKTUALNOŚCI

Dzień Kobiet w naszej szkole

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Kobiet. To bardzo ważny dzień, o którym pamięta każdy mężczyzna – zarówno duży, jak i mały. Uroczystość rozpoczął Samorząd Uczniowski, który złożył serdeczne życzenia imieninowe Pani Dyrektor Beacie Filutowskiej. Następnie scena należała do kolegów ze starszych klas. Chłopcy przygotowali piękne życzenia oraz wyrecytowali wiersze poświęcone wszystkim Paniom. Na zakończenie czekała na nas wyjątkowa niespodzianka – niezapomniany taniec chłopców z klas VII

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Głuchów

4 marca w naszej szkole odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Głuchów. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Głuchów, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Głuchowie, UKS „FUTRZAKI” oraz nasza szkoła. W zawodach rywalizowało 45 młodych pasjonatów tego sportu z czterech szkół podstawowych z terenu gminy, tj.: SP Białynin, SP Głuchów, SP Michowice i SP Wysokienice. Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów. Zawodnicy rozgrywali spotkania w czterech kategoriach: klasy

„Poznajemy drużynę Sieciaków”

4 marca w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, klasy I – III wzięły udział w lekcji online pt. „Poznajemy drużynę Sieciaków”, prowadzonej przez ekspertów z Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Dzięki zajęciom wiemy już, jak poruszać się po internecie z głową, dlaczego warto dbać o swoje dane i jak pozytywnie wykorzystywać technologię. Dziękujemy za dawkę wiedzy!

Bezpieczny Internet

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbywa się szereg działań promujących świadome i odpowiedzialne korzystanie z sieci. Dziś cała społeczność szkolna zebrała się na wspólnym spotkaniu, podczas którego uczniowie wysłuchali informacji na temat zasad bezpiecznego poruszania się w internecie. Omówione zostały najważniejsze reguły dotyczące ochrony danych osobowych, kultury w sieci oraz reagowania na zagrożenia. Uczniowie obejrzeli również filmy edukacyjne, które w przystępny sposób przypomniały, jak dbać o

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to zostało ustanowione w 2011 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej jako wyraz pamięci o tych, którzy sprzeciwili się narzuconej władzy komunistycznej. W naszej szkole obchodzimy je corocznie niemal od samego początku, tj. od 2012r. W programie uroczystości, którą rozpoczęliśmy odśpiewaniem całego hymnu Polski, znalazły się informacje i filmowa pogadanka przybliżające trudne

„Gadki z Maksem!”

Klasy 1-3 na tropie bezpieczeństwa w sieci! „Gadki z Maksem!” Dziś uczniowie młodszych klas wzięli udział w interaktywnej lekcji online „Gadki z Maksem”, przygotowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2026! Głównym celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na wczesną identyfikację niepokojących sytuacji, a także wzmocnienie w nich poczucie, że są w ich otoczeniu dorośli i instytucje, do których można zwrócić się o pomoc. Podczas