AKTUALNOŚCI

Webinar cyberprofilaktyki NASK

Dzisiaj klasa V i VI uczestniczyła w webinarze cyberprofilaktyki NASK. Temat zajęć to: ” Nadużywanie nowych technologii”. Oprócz części teoretycznej uczniowie wzięli udział w warsztatach, które okazały się bardzo ciekawe a grupa chętnie wykonywała kolejne zadania. Lekcje on – line dotyczące nadużywania nowych technologii, koncentrują się na cyfrowej higienie, profilaktyce oraz bezpiecznym korzystaniu z internetu.  

Witaj Maj, 3 Maj!

Dzisiaj świętowaliśmy 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tradycyjnie w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w czasie której poszczególne klasy prezentowały wiersze i piosenki patriotyczne. Aby uczcić ten szczególny dzień, wyszliśmy, także tradycyjnie z biało-czerwoną flagą poza mury szkoły. Wydarzenie to było lekcją patriotyzmu, który jest tak ważny we współczesnym świecie.  

SGGW w Rogowie

29 kwietnia uczniowie klas II i III wzięli udział w wyjątkowej „lekcji przyrody” w Arboretum SGGW w Rogowie. Do Arboretum uczniowie dojechali autobusem liniowym Łódzkich Kolei Aglomeracyjnych. Jadąc autobusem liniowym, uczniowie poznali zasady korzystania ze środków transportu publicznego, nauczyli się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych oraz poznali prace kierowcy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Arboretum w Rogowie, jednego z największych ogrodów dendrologicznych w Polsce. Podczas spaceru z Panią przewodnik po

Arboretum SGGW w Rogowie

28 kwietnia uczniowie klas 0 i 1 wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Arboretum SGGW w Rogowie. Była to doskonała okazja do bezpośredniego kontaktu z przyrodą oraz poznania różnorodnych gatunków drzew i krzewów z całego świata. Podczas spaceru dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały rośliny, owady słuchały ciekawostek przekazywanych przez przewodnika oraz uczyły się, jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego. Nie zabrakło także czasu na wspólną zabawę i integrację na świeżym

Konkurs recytatorski dla dzieci z zerówek

Wczoraj w Szkole Podstawowej im. Marcina Wasilewskiego w Głuchowie odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z zerówek. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Supera, Anastazja Brewińska i Małgorzata Rogalska. Dziewczynki z dużym zaangażowaniem i odwagą zaprezentowały przygotowane utwory. Wszystkie dostały piękne nagrody za udział w konkursie. Jesteśmy dumni z naszych reprezentantek i mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie dla nich inspiracją do rozwijania swoich talentów oraz podejmowania kolejnych artystycznych wyzwań.