AKTUALNOŚCI

Półfinał Wojewódzki IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w Tenisie Stołowym Dziewcząt

28 października 2025 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej odbył się półfinał wojewódzki w tenisie stołowym (zawody rejonowe). W rywalizacji udział wzięło po dziewięć drużyn  dziewcząt i chłopców wyłonionych we wcześniejszych rozgrywkach powiatowych. W pierwszym etapie zawodnicy rywalizowali w trzech grupach,   z których po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów. Nasze zawodniczki Amelia Tokarska i Aleksandra Kowalczyk w końcowej klasyfikacji zajęły IV miejsce w turnieju.

ODBLASKOWA DYSKOTEKA!

Dziś w naszej szkole odbyła się wyjątkowa ODBLASKOWA DYSKOTEKA! Nasze dzieci błyszczały nie tylko uśmiechami, ale też wspaniałymi, odblaskowymi strojami, które z pomocą rodziców przygotowały specjalnie na tę okazję. Było dużo tańca, radości i dobrej zabawy – a przy tym przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. „Odblaskowa Szkoła” 2025 w AKCJI ! Pamiętajmy! Widoczny znaczy bezpieczny!

ODBLASKOWY POKAZ MODY!

W naszej szkole odbyła się wyjątkowa dyskoteka, podczas której zorganizowaliśmy ODBLASKOWY POKAZ MODY! To nasze kolejne działanie realizowane w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” 2025! Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali fantastyczne, kreatywne stroje odblaskowe – pełne blasku, kolorów i pomysłów! Każdy uczestnik miał okazję zaprezentować swój strój na wyjątkowym „wybiegu” – pasach przypominających przejście dla pieszych. Było dużo radości, tańca i świetnej zabawy! Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymają nagrody, a najważniejsze –

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa!

27 października 2025 roku, w hali sportowej OSiR w Skierniewicach odbyły się powiatowe eliminacje do Wojewódzkiego Finału „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa 2025”. To kolejne nasze działanie w ramach „Odblaskowej Szkoły” 2025. Turniej adresowany jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych i ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań w codziennych sytuacjach, a także przybliżenie dzieciom zawodu policjanta. W konkursie startują dwuosobowe drużyny, złożone z dziewczynki i chłopca, którzy wcześniej wyłonieni zostali podczas eliminacji

Jesienna przygoda w Sadach Klemensa!

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I–III wybrali się na wycieczkę pełną przygód i jesiennych kolorów – „Dyniowe opowieści” do Sadów Klemensa. Już od pierwszych chwil czekało na nas mnóstwo atrakcji przygotowanych z ogromną starannością. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół – były ciepłe napoje, ognisko z kiełbaskami oraz wspaniała atmosfera. Najwięcej radości sprawiło dzieciom malowanie własnych dyń, które później z dumą zabrały do domu. Nie zabrakło też szaleństw na

„Odblaskowa Szkoła” 2025 – spotkanie z dzielnicowym z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach

W dniu 24 października 2025 roku uczniowie kl. V i VI spotkali się z dzielnicowym asp. sztab. Jerzym Buczyńskim.  Spotkanie profilaktyczne odbyło się w ramach akcji konkursowej „Odblaskowa Szkoła” 2025, której celem jest promowanie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz  uświadamianie dzieciom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli przygotowaną z tej okazji prezentację multimedialną pt. „Noś odblaski! Bądź widoczny na drodze!”,  dyskutowali o bezpieczeństwie na drodze i