AKTUALNOŚCI

Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju

W dniu dzisiejszym nasza szkoła była organizatorem Gminnych Igrzysk Dzieci w Unihokeju dziewcząt i chłopców. Unihokej to dynamiczna, zespołowa gra rozgrywana w hali z lekką piłeczką i specjalnymi kijami. Sport pełen emocji, współpracy i świetnej zabawy. W eliminacjach wzięły udział dwie drużyny dziewcząt (SP Białynin i SP Michowice) i trzy drużyny chłopców (SP Białynin, SP Michowice i PSP  Janisławice). Reprezentacja chłopców naszej szkoły zdobyła mistrzostwo Gminy Głuchów – I miejsce,

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego filmu edukacyjnego, dotyczącego tego wydarzenia. Następnie odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Kolejnym punktem uroczystości były występy przedszkolaków oraz poszczególnych klas. Uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Potem wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Ostatnim punktem uroczystości był marsz z flagą, który już na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W naszej szkole świętowaliśmy go już w piątek, 7 listopada. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy drugiej przygotowali wspaniałe przedstawienie o księżniczce Marcelinie, która ponad wszystko kochała słodycze . Niestety, szybko przekonała się, że nie są one dobre dla zdrowia. Na szczęście dzięki radom przyjaciół odkryła, że zdrowe jedzenie też może być pyszne! Po występie wszyscy uczniowie klas „0” –

Wycieczka do Sejmu

22 pażdziernika reprezentacja naszej szkoły, uczniowie klas IV – VIII na zaproszenie Pana posła Adriana Witczaka odwiedziła Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Zwiedzanie rozpoczęło się od przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa, po czym nastąpiło zwiedzanie głównego budynku. Trasa rozpoczęła się od pokazania makiety współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Uczniowie mieli również okazję zasiąść w ławach Galerii Sali Posiedzeń w której uczniów powitał Pan Adrian Witczak – Poseł na Sejm RP. Uczniowie zostali

,,Odblaskowa Szkoła” 2025 w akcji!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Odblaskowa Szkoła” 2025, której celem jest promowanie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drodze. W ramach przedsięwzięcia na szkolnym korytarzu odbyła się sprzedaż słodkości na którą zaprosiła nas klasa VII. Kolorowe przysmaki przyciągały uwagę uczniów i przypominały o ważnym przesłaniu: „Bądź widoczny – noś odblaski!” Nie zabrakło też kreatywnych akcentów przypominających o tym, jak ważne jest noszenie odblasków i dbanie o swoje bezpieczeństwo na