AKTUALNOŚCI

Drugi dzień wycieczki nad morze

Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Była to doskonała okazja, aby zgłębić wiedzę o drugiej wojnie światowej i jej wpływie na Polskę. Uczniowie zwiedzili wystawy, eksponaty, które ilustrowały codziennie życie w czasach wojny, takie jak fotografie, filmy, interaktywne mapy i repliki broni.

3-dniowa wycieczka nad morze

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 3 – 8 wraz z opiekunami udali się na 3-dniową wycieczkę nad morze. Pierwszym punktem programu był Malbork, gdzie uczniowie przenieśli się w średniowiecze i zobaczyli największy zamek gotycki na świecie, wpisany na listę UNESCO. Uczniowie zwiedzili imponującą budowlę, odkryli tajemnice historii zakonu krzyżackiego i zobaczyli, jak wyglądało życie w średniowiecznej twierdzy. Kolejnym punktem był przejazd na Przekop Mierzei Wiślanej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na

Dzień z Patronem!

7 czerwca 2025r. odbył się w naszej szkole XIV Rodzinny Dzień z Patronem. Jak co roku było przygotowane mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Niestety w tym roku to pogoda podyktowała warunki i festyn nie mógł się odbyć według planu. O godzinie 14 zebraliśmy się na sali gimnastycznej by rozpocząć uroczystość. Pani dyrektor Beata Filutowska powitała zaproszonych gości, rodziców, uczniów i wszystkich przybyłych. Następnie oddała głos uczniom, którzy prezentowali się w

„E-papierosy to manipulacja!”

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem bez Tytoniu – 31.05.2025 r., uczniowie z klas VI – VIII w dniu 30 maja 2025 roku, zostali zapoznani z materiałem skierowanym do nich, który przestrzega uczniów przed używaniem e-papierosów. W związku z tym dniem Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczyna kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem: „E-papierosy to manipulacja!”. Kampania skierowana jest do dwóch głównych grup odbiorców: Dorosłych: rodziców i nauczycieli – poprzez media społecznościowe i

Koncert

Audycja muzyczna Dzisiaj od rana w naszej szkole rozbrzmiewały dźwięki gitary elektrycznej. Ten instrument był bowiem tematem przewodnim audycji muzycznej. Przedstawienie różnych typów gitar elektrycznych, ich brzmienia i możliwości, a także przybliżenie techniki gry, wzbudziło zainteresowanie uczniów tym instrumentem i muzyką rockową. Warto dodać, że na tym instrumencie można zagrać wszystko. Mieliśmy okazję wysłuchać utworów dla dzieci jak i głośnego rocka. Odbył się też konkurs, między nauczycielami i uczniami, na