AKTUALNOŚCI

ELIMINACJE SZKOLNE

8 maja w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do XLV Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Głuchowie. Dzieci zaprezentowały wiersze znanych polskich poetów, wykazując się talentem, odwagą sceniczną i piękną interpretacją utworów. Naszą szkołę w etapie gminnym reprezentować będą: Lena Pejska Oliwia Szadkowska Celina Gołębiowska Amelia Tokarska Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych reprezentantów!

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

14 maja w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, który na całym świecie obchodzony jest 12 maja. Z tej okazji uczniowie przygotowali wyjątkowe przedstawienie pt. „Witaminkowo”. W humorystyczny i pełen energii sposób pokazali, jak ważne jest zdrowe i zbilansowane odżywianie oraz troska o prawidłowy rozwój dzieci i budowanie dobrych nawyków już od najmłodszych lat. Gościem specjalnym wydarzenia była nasza szkolna pielęgniarka – pani Halina Sujka, której serdecznie dziękujemy za obecność

Za nami Egzamin Ósmoklasisty!

W dniach 11–13 maja uczniowie klasy VIII zmierzyli się z ważnym wyzwaniem – egzaminem ósmoklasisty. Pierwszego dnia sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, następnie z matematyki, a dziś zakończyli egzamin językiem angielskim. To były dni pełne emocji, skupienia i ciężkiej pracy. Wierzymy, że wszystkim poszło bardzo dobrze i że wysiłek włożony w przygotowania przyniesie świetne rezultaty. Teraz pozostaje nam już tylko czekać na wyniki. Trzymamy za Was mocno kciuki!  

Kochani Ósmoklasiści!

Jeszcze niedawno przyszliście do szkoły jako mali, nieśmiali uczniowie, a dziś stoicie przed jednym z pierwszych ważnych egzaminów w swoim życiu. Przez te 8 lat bardzo dorośliście — zdobywaliście wiedzę, rozwijaliście swoje pasje, uczyliście się wytrwałości, przyjaźni i odwagi. Jestem z Was ogromnie dumna. Wierzę, że poradzicie sobie świetnie, bo każdy z Was ma w sobie siłę, talent i możliwości większe, niż czasem myśli. Na egzaminie pamiętajcie przede wszystkim o

„Gasimy RAKA”

„Gasimy RAKA” – 29 kwietnia Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Michowicach wspólnie z Ochotnicza Straż Pożarna w Michowicach wzięła udział w akcji „Gasimy RAKA”, wspierającej fundację Cancer Fighters. Celem inicjatywy jest okazanie wsparcia osobom zmagającym się z chorobami nowotworowymi, a także promowanie profilaktyki zdrowotnej i budowanie świadomości społecznej w zakresie walki z nowotworami. Udział w akcji był dla naszej społeczności szkolnej wyrazem solidarności, empatii oraz gotowości do niesienia pomocy

Mistrzostwa Powiatu Skierniewickiego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

6 maja na stadionie w Godzianowie drużyna dziewcząt i chłopców z naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Powiatu Skierniewickiego w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Po rozegraniu wszystkich spotkań chłopcy ukończyli turniej na V miejscu, a drużyna dziewcząt zajęła VI miejsce. Dziękujemy naszym uczniom za ambitną postawę, sportową walkę i godne reprezentowanie szkoły! Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Oliwia Wójcik, Natalia Pięczek, Lena Tokarska, Pola Trzeciak,