AKTUALNOŚCI

REKONSTRUKTO

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja historii! A wszystko za sprawą grupy artystycznej REKONSTRUKTO – znanej w całej Polsce ekipy specjalizującej się w „żywych lekcjach historii” dla szkół. Ich pokazy to barwne, interaktywne spektakle z wykorzystaniem bezpiecznych replik broni oraz dawnych strojów . Dzisiejszy pokaz odbywał się pod hasłem: „Życie i kultura w średniowieczu” . Uczniowie mieli okazję poznać kulturę rycerską , zobaczyć stroje oraz uzbrojenie rycerzy .

Sukces naszego ucznia!

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym o tematyce profilaktycznej „Po drugiej stronie ekranu”, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Białyninie. Z ogromną radością informujemy, że Eryk Janiszewski – uczeń klasy IV zdobył I miejsce! Serdecznie gratulujemy Erykowi wspaniałego sukcesu oraz kreatywności. Dziękujemy również Szkole Podstawowej w Białyninie za przygotowanie i organizację konkursu poruszającego ważną tematykę profilaktyczną. Brawo, Eryk!  

Dzień Dziecka.🎈🎉

1 czerwca to wyjątkowa data w kalendarzu – tego dnia obchodzimy Dzień Dziecka. W naszej szkole dzień ten rozpoczęliśmy porannym apelem, podczas którego piękne życzenia najmłodszym i tym trochę starszym złożyła pani dyrektor Beata Filutowska. . Do życzeń Samorząd Uczniowski dołączył słodki upominek . Pogoda dopisywała , więc szkoda było siedzieć w klasach. Zaopatrzeni w książki z biblioteki szkolnej , postanowiliśmy spędzić ten dzień na świeżym powietrzu . Zajmując tereny

„Tom i Jerry. Przygoda w muzeum”

W piątek, 29 maja klasy IV, V i VI, pod opieką wychowawczyń, wybrały się do kina ROMA w Rawie Mazowieckiej na film pt. „Tom i Jerry. Przygoda w muzeum”. Jest to kultowa seria przedstawiająca zabawną i niekończącą się rywalizację między domowym kotem i sprytną myszą. Nowa opowieść przenosi odwiecznych rywali z Nowego Jorku do pełnego magii starożytnego świata. Historia legendarnego kota i myszy oraz ich przygody zawsze wywołują wiele radości

Konkurs „Wioski bez troski”

W dniu dzisiejszym (29.05.2026 r.) przyjechały do naszej szkoły Panie ze skierniewickiego Oddziału KRUS, Pani Ewa Rosiak i Pani Justyna Mikina, by wręczyć Amelii Piekut uczennicy klasy II wyróżnienie w etapie wojewódzkim VII Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „WIOSKI BEZ TROSKI”. Zadaniem konkursowym było ułożenie rymowanki, odnoszącej się do zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym oraz zaleceń prewencyjnych, stanowiących merytoryczną treść kampanii „Rola rolnika,

Majowy koncert

28 maja naszą szkołę odwiedziła Agencja Muzyczna „Art-Es” wraz z panem Rafałem Wojtulskim, który zaprezentował genialny pokaz gry na gitarze elektrycznej! Uczniowie mieli okazję wysłuchać utworów wykonywanych na gitarze elektrycznej, poznać możliwości tego wyjątkowego instrumentu oraz poczuć niezwykłą energię płynącą z muzyki na żywo. Serdecznie dziękujemy Agencji Muzycznej „Art-Es” oraz panu Rafałowi za inspirujące spotkanie i niezapomnianą atmosferę. Nie możemy się już doczekać ostatniej audycji przed wakacjami, która z pewnością